İnönü Üniversitesi Toplum Gönüllüleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

beyaz şapkalar projesi

beyaz şapkalar projesi Empty beyaz şapkalar projesi

Mesaj  bonus babür Paz Ocak 20, 2008 3:43 pm

Beyaz Şapkalar, toplumda görülen şiddet olaylarının, sorunun kaynağına inerek önüne geçilebilmesi için geliştirilen, aktif eğitim metoduyla tasarlanmış, hedef kitlesini ilköğretim öğrencilerinin oluşturduğu ve toplumsal faydayı birinci planda tutan sürdürülebilir bir projedir.
Amaç:İletişim eksikliğinden ve öfke yönetimini başaramamadan kaynaklanan şiddet olaylarının önüne geçilebilmesi projenin ana amacını oluşturmaktadır. Bu sayede toplumsal barışın sağlanması, sevgi, saygı, güven, hoşgörü ve işbirliği temeline dayalı toplumsal ilişkilerin kurulması ve geliştirilmesi sağlanacaktır. Bu büyük engel, bilinçli ve duyarlı bireylerden oluşan toplumlarca aşılabilir. Bilinçli bir toplumun oluşabilmesi, bireylerin çocukluk döneminde gereken bilgilerle donatılmasıyla gerçekleştirilebilir. Bu doğrultudaki amacımız çocukları şiddet konusunda bilinçlendirmek ve onlarda duyarlılık oluşturmaktır.
Hedef:
1.Öğrencileri şiddet ve türleri konusunda bilgilendirmek.
2.Öğrencilerin iç denetimlerini geliştirebilmeleri için yardımcı olmak.
3.Öğrencilere yapıcı çatışma çözme becerileri kazandırmak.
4.Öğrencilerin öfkelerini uygun anlatabilme yollarını bulmalarına yardımcı olmak.
5.Öğrencilere şiddet kullanmadan iletişim kurabilme yeteneği kazandırmak.
6.Öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak.
7.Halk arasında, şiddetin bir iletişim yolu olarak görülmesi problemine dikkat çekmek.
8.Gönüllülerle kurum(okul) çalışanlarının işbirliği ve iletişim içerisinde olmalarını sağlamak. Sosyal bağlara katkıda bulunmak.
9.İlköğretim çağındaki çocuklara gönüllülüğü tanıtmak ve onlara gönüllülük bilincini aşılamak.
10.Çocukların kendi hakları konusunda bilgilenmelerini sağlamak.
11.Gönüllülerin çocuklarla ve toplumla olan ilişkilerine katkıda bulunmak.
12.Verilen eğitimler sayesinde gönüllülerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak.

bonus babür
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 2
Adınız ve Soyadınız : muhammet babür nacaroğlu
Üniversite ve Bölümünüz : inönü üniversitesi tıp fakültesi dönem 3
Görev Aldığınız Proje : beyaz şapkalar,umutlu yaşamak istiyorum

- Similar topics